EXECA - Executive Coaching Academy

Bogumiła Więcław

Trener, Wykładowca

Wykształcenie:
– Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
– Studia podyplomowe w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH)
– Kurs w Akademii Prawa Międzynarodowego w Hadze

Doświadczenie, sukcesy:
W Ministerstwie Spraw Zagranicznych zajmowała odpowiedzialne stanowiska związane z pracą w Protokole Dyplomatycznym, m.in. Naczelnika Wydziału Przywilejów i Immunitetów Dyplomatycznych oraz Zastępcy Dyrektora Protokołu Dyplomatycznego.

Pracowała także w polskich przedstawicielstwach dyplomatycznych w Finlandii, USA, Australii. W swojej pracy zawodowej brała udział w wielu wizytach najwyższego szczebla oraz towarzyszyła współmałżonkom głów państw, szefów rządów i ministrów spraw zagranicznych. Uczestniczyła i organizowała oficjalne przyjęcia oraz uroczystości zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest specjalistą w zakresie prawa dyplomatycznego, a w szczególności problematyki przywilejów i immunitetów dyplomatycznych.

Od wielu lat szkoli w zakresie protokołu dyplomatycznego pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, urzędów administracji publicznej i samorządowej. Prowadzi zajęcia z protokołu dyplomatycznego m.in. w Krajowej Szkole Administracji Publicznej (KSAP), Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, Europejskiej Akademii Dyplomatycznej i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Podyplomowe Studia Public Relations).

Współpracuje z wieloma firmami, dzieląc się swoją wiedzą i różnorodnym doświadczeniem z zakresu etykiety biznesowej i savoir-vivre’u oraz ich zastosowania w Polsce i w środowisku międzynarodowym.